szynszyle - wszystko co ważne o naszych pupilach :)

10 powodów dlaczego warto mieć szynszyle 

 

 

1. Szynszyle są unikalne 

Prawdopodobnie niewielu (lub nikt) spośród Twoich znajomych posiada szynszyle. To zwierzęta nadal dosyć rzadko spotykane w Polsce, choć zyskują coraz większą popularność. Niemal każdy, kto po raz pierwszy zetknie się z szynszylą, jest pod wrażeniem jej wyglądu, miękkiego futerka i ciekawego charakteru. 

2. Są szare... 

To niewątpliwy plus posiadania szynszyli. Charakteryzują się one nietypowym, szarym futerkiem, które odróżnia je od innych, popularnych domowych zwierzaków. Oczywiście jeśli patrzysz na nie od 1 5 lat, każdy Twój dzień także będzie szary... 

3. Są słodkie i urocze 

Szynszyle wyglądają jak małe, puchate kulki o śmiesznych mordkach, przerośniętych uszach, długich stopach i mahych, krótkich nibyrączkach (jak u tyranozaura). To wszystko sprawia, że ciężko jest wskazać bardziej słodkiego, małego futrzaka. 

4. Wydają śmieszne dźwięki 

Szynszyle, tak jak większość innych zwierzaków, wydają charakterystyczne dla siebie dźwięki. Jest ich bardzo wiele, a doświadczony opiekun będzie w stanie przypisać je do konkretnego zachowania i potrzeby. Ich odgłosy są równie słodkie, co one same. Bywają również takie szynszyle, które przysłuchując się uważnie rozmowie dwóch osób, potrafią się wtrącić i wyrazić swoje zdanie. 

5. Mają delikatne i bardzo szlachetne futro 

Szynszyle szczycą się swoim niezwykle miękkim i delikatnym futerkiem, które wyróżnia je spośród innych, domowych pupili. Są bardzo miłe w dotyku i aż chce się je głaskać! Niestety same szynszyle nie podzielają naszego entuzjazmu. Nie ma co liczyć na głaskanie i tulenie bez ograniczeń. 

6. Futro szynszyli nie uczula 

Szynszyla jest doskonałym towarzyszem dla osób uczulonych na inne zwierzęta. Futro szynszyli bowiem nie uczula. 

7. Są wspaniałymi towarzyszami 

To prawda, że szynszyle nie są wielkimi fanami przytulania i noszenia na rękach. To fakt, że przez większość dnia po porostu śpią i nie przychodzą na zawołanie. Nie oznacza to jednak, że nie są interesującymi zwierzakami. Wręcz przeciwnie! Jeśli Twoja szynszyla obdarzy Cię już zaufaniem, masz szansę zyskać wspaniałego przyjaciela i towarzysza na długie lata. Szynszyle skaczą, tarzają się w pyłku, wylegują na hamakach, popisują się, lub spadają przez sen z szerokiej półki. Jeśli chcesz odprężyć się po ciężkim dniu, po prostu usiądź i obserwuj te wesołe zwierzaki. Co ciekawe, poziom radości wzrasta wprost proporcjonalnie do ilości posiadanych szynszyli. lm więcej zwierzaków, tym więcej ciekawych i śmiesznych scenek, a co najważniejsze, szczęśliwsze szynszyle. 

9. Możesz uczyć je sztuczek... 

„ a przynajmniej możesz spróbować. Szynszyle są bardzo bystre, ale też bardzo charakterne i niezależne. Niektóre osobniki mają wyjątkowo silny charakter i zdecydowanie odmawiają współpracy. Oczywiście są pewne sposoby, aby je do tego przekonać, np. migdały. Tak czy inaczej, nauka i zabawa doskonale wpływają na rozwój szynszyli, jak również sprzyjają zacieśnianiu więzi pupila z jego opiekunem. 

10. Szynszyle są zabawne i dowcipne 

Chyba każdy właściciel szynszyli spotkał się żarcikami swojego pupila. Szynszyle bardzo lubią psocić i dokuczać, zarówno swoim opiekunom, jak i sobie nawzajem. Rozrzucanie siana po całej klatce, wyrzucanie bobków i jedzenia poza wolierę, lub nawet w twarz sprzątającego człowieka, to norma. Niektóre, dowcipne osobniki potrafią wtargać na najwyższą półkę zabawkę lub przysmak, by po chwili zrzucić je na sam dół, np. na głowę swojego kolegi, siedzącego poniżej. Dodaj komentarz


Dodaj

© 2013-2024 PRV.pl
Strona została stworzona kreatorem stron w serwisie PRV.pl